Minsekiyle Kakegurui

Merhabalar, ben Minseki. Bu blogda acayip hevesle izlediğim bir animeden bahsedeceğim ve kendimce birkaç yorumda bulunacağım. Animemizin adı “Kakegurui

Spoiler vermeden size konuyu anlatayım;

Hyakkaou Akademisi, sadece ülkenin en zengin ve prestijlilerinin bulunduğu bir özel okuldur. Bu akademiyi diğer okullar ve kolejlerden ayıran özellik ise okulun kurallarıdır. Okulun amacı gelecekte aile bireylerinin yerini alacak veliahtlara planlama, kara verme gibi konularda gelişebilmeleri için kumar oynatmalarıdır. Eğer ki ödeyemeyecekleri borçlara girerlerse bu borç ‘okul konseyi’ tarafından ödenir, fakat bu durumda borca giren kişiler evcil hayvan olurlar. Evcil hayvan olanlar okuldaki herkes tarafından her şekilde kullanılırlar, tâki borçlarının belirli bir kısmını ödeyip borçtan kurtulana kadar bu devam eder. Suzui Ryota bu okulda okuyan evcil hayvanlardan biridir. Yumeko Jabami ise bu okula yeni gelen bir kumarbazdır.

Yumeko Jabami başta her şeyi izleyen oldukça sakin ve saygılı bir izlenim yaratsa da asıl kumar bağımlısı kişiliği çok geçmeden su yüzüne çıkıyor. Yumeko’nun belirgin özelliklerinden biri ise bir şeyler kazanmak için değil, kumar oynamayı ve hayatını riske atmayı sevdiğinden dolayı kumar oynamasıdır. Ve kumar oynayabilmek neredeyse her türlü şeyi yapabilir.

Bu animeyi diğer animelerden ayıran özellik karakterlerin çok zeki olmasıdır. Ayrıca çoğu karakter psikopat, sadist, kumarbaz, deli vs. Olduğundan dolayı her yaş kitlesine hitap eden bi anime değildir. Animenin çizimleri oldukça güzel ayrıca, kumarlar sahneleri kesinlikle çok düşünülmüş ve zekice. Neredeyse mantık hatası bulmak imkansız, bu yönü acayip sevdiğim bi detaydı. Ana karakterin kaybedebildiğini de bu animede oldukça çok görüyoruz, evet doğru okudunuz “ana karakterler de birçok kez kaybediyor.” Bu animenin bazı kötü yanları var; ciddi anlamda abartılmış cinsel göndermeli sahneler var. İzlerken rahatsız etmesede gereksiz fazla olduğunu düşünüyorum. Beni etkiliyen bir yanı da 1. sezonun giriş şarkısıydı. Onun ismi “Deal with Devil” merak eden olursa diye ismini de bıraktım.

Biraz da anime bilgilerine değinecegim;

Kakegurui, 2 sezondan oluşmakta. 1. Sezonu 12 bölüm, 2. Sezonu 12 bölüm olmaktadır. 3. Sezon gelecek diye yorumlar var- ki bende katılıyorum. Ama henüz 3. Sezonu yoktur.

Yumeko jabami;

Suzui Ryota;

Kirari Momobami (Okul konseyi başkanı);

 

Ufak bir yazar notu: bu blog “karalius_zudikas”a itafen yazılmıştır, ayrıca manga bloğununda gelmesini isteyenler de yorumlarda belirtsinler lütfen :3