Minsekiyle Yuri On Ice

Merhabalar, ben Minseki. Bu yazıda özellikle genç kızların kalbini çalmış bir yaoi animeden bahsedeceğim. Animemizin adı ‘Yuri On Ice’

Sizin için konuyu ve olayları spoiler vermeden açıklayacağım;

Ana karakterimiz Yuri katsuki, Grand Prix artistik buz pateni yarışlarına büyük heveslerle katılır ancak ezici bir mağlubiyet aldıktan sonra buz patenini bırakmak ister. Bir yıllık eğitimini tamamlayan Yuri eve döndüğünde herkesi şaşkına uğratır çünkü karşılarında tamamen bitmiş ve kilo almış bir Yuri vardır. Finallerde yaşadığı malubiyetin ardından ağır depresyona girmişken artistik buz patenini tamamen bırakmak ister ancak Victor Nikiforov’la karşılaşır. Çocukluğundan beri hayranı olduğu Victor Nikiforov artistik buz pateninde tam beş kez şampiyon olmuştur. İnsanlar onu Buz pateni dehası olarak anıyorlardı. Victor o sene emekli olmayı istese de bir yanı buzdan ayrılamaz. İnternette Yuri’nin kendisinin hazırladığı bir karaografiyi yaptığı videoyla karşılaşınca aklına bir fikir gelir ve apar topar eşyalarını toparlayıp Yuri’nin evine gider. Yuri eve geldiğinde karşılaştığı manzarayla şaşkına döner. Her şeyin ardından Victor, Yuri’ye koçu olmayı teklif ettiğinde Yuri bu fırsatı kaçırmaz ve tekrardan artistik buz pateni finallerine hazırlanmaya başlar. Bu seneki hedefi Grand Prix artistik buz pateni yarışlarında 1. olmaktır.

 

 

Bu animenin abartılmasının bir yanı da hiçbir şekilde sıkmadan tek seferde izlenebilecek bir anime olması. Özellikle koreografi ve müzikler özenle seçilmiş çünkü müzikler koreografiye acayip uyuyor ve insana ‘Ah keşke biraz daha uğraşsalarmış’ dedirtmiyor. Her yaştan izleyiciye de uygun olan bu anime başta dediğim gibi özellikle genç kızların çok beğendiği bir anime olmuştur. Ben şahsi olarak çok severek izlemiştim.

Anime 1 sezondan ve 12 bölümden oluşuyor, 2. sezonu gelecek diye bir rivayet var ama henüz 2. sezonu bulunmuyor.

 

Victor Nikiforov;

Yuri katsuki;